czwartek, 29 stycznia 2015

Mycie włosów - myj włosy z głową !

  Mycie włosów, niby prosta czynność u niektórych konieczna codziennie, jednak wiele z nas robi to nieprawidłowo.

  Każda z nas chciałby mieć włosy jak Panie z telewizji, piękne grube i błyszczące :) niestety to efekt odpowiedniej charakteryzacji oraz kosmetyków, więc włosy tych Pań w rzeczywistości mogą być strasznie suche i zniszczone.

  Zmierzam do tego, aby każda z Was zadała sobie pytanie :  • Czy prawidłowo myjesz włosy ?
  Weź czystą kartkę i napisz pytanie powyżej, zobacz jaka będzie Twoja odpowiedź, jeśli odpowiesz sobie TAK - wypisz w punktach co robisz dobrze, a jeśli Twoja odpowiedź brzmi NIE napisz co uważasz, że robisz źle, być może Twoje włosy są zdrowe i piękne a może są ciężkie i oklapnięte.

  Dziś przedstawię Wam kilka sposobów, porad jak myć prawidłowo włosy.
Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale od jakiegoś czasu stosuję się do tych zasad i robię to systematycznie, przy trybie mojej pracy włosy muszę być codziennie czasami co drugi dzień. 

  O tym, że pielęgnacja naszych włosów jest bardzo ważna każdy wie, że trzeba je ułożyć, by wyglądać :)  • Kilka cennych rad :   Przed każdym jakimkolwiek zabiegiem na włosy rozczesz je - one to lubią :)

  Rozczesywanie włosów wpływa na kondycję oraz późniejszy wygląd włosów, eliminuje także wypadanie włosów podczas mycia.

  Wybieraj szampony które nie podrażniają skóry Twojej głowy, szampon to koncentrat.

  Rozrabiaj szampon z ciepłą wodą, zapobiegniesz tym samym podrażnieniom oraz osadzaniem się szamponu na włosach co daje efekt ciężkości.

  Rozrabianie szamponu pozwoli Ci na oszczędność - zauważ to !

 Wmasuj szampon w skórę głowy, a następnie podążaj niżej aż do końców włosa.

  Przede wszystkim nie drap paznokciami skóry głowy - to ją tylko podrażnia, staraj się masować opuszkami palców - tym samym fundujesz swojej głowie darmowy masaż :)

  Podziel mycie na dwa krótkie etapy - mycie wstępne, które pozwala zmiękczyć cząsteczki brudu oraz mycie zasadnicze, podczas którego oczyścisz skórę głowy oraz włosy.

  Dokładnie spłukuj wszelkie produkty, które stosujesz do mycia włosów oraz pielęgnacji.

  Nakładaj maski oraz odżywki na wilgotne włosy - z których został odsączony nadmiar wody.

    Kiedy skończmy nasz rytuał pielęgnacyjny, czas na zamknięcie łusek włosa. Podczas mycia oraz pod wpływem ciepłej włosy łuski naszych włosów rozchylają się, nasze włosy są wtedy bardzo miękkie i miłe w dotyku - ale także bardzo podatne na zniszczenia.
Aby zamknąć łuski włosa można polać je chłodną płukanką (np. płukanką ziołową, albo chłodną wodą). Proszę pamiętać by robić to stopniowo by nasze włosy nie przeżyły szoku :)
Jednak jeśli używacie produktów do mycia z zasadowym  pH, musisz zakwasić włosy płukanką cytrynową.

   Końcowym etapem jest suszenie - delikatnie odsączaj włosy, kiedyś robiłam to jak najszybciej, wyciskałam i tarłam w ręcznik, jednak to nie wpływało dobrze na moje włosy.

    Zawijaj włosy w bawełniany ręcznik, teraz na rynku można znaleźć też ręczniki bambusowe, które pochłaniają duże ilości wody. Potem ręcznik kładę na ramionach i czekam aż włosy trochę wyschną, dopiero później suszę suszarką, bo wiadomo nie każdy ma ładne włosy kiedy same wyschną :)


   Na pewno każda z Was wie jak myć włosy - to takie oczywiste, jednak warto czasem spróbować czegoś nowego - innego a może akurat pomoże :)

                                                                              AlaMaKota

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz